تبلیغات
نَفَس

! به سایت ما خوش آمدید

امیدواریم از لحظاتی که با ما هستید لذت ببرید. لطفا با نقطه نظرات خود در بهبود کیفیت سایت ما را یاری نمایید.
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0
پی سی تمپ

بررسی نوکیا N73(قسمت چهارم)

نظرات()   نویسنده: محسن موسوی

دوربین :

دوربین نوکیا N73 وضوح بسیار خوبی دارد و میزان نویز آن کم است . رنگ های آن جذاب هستند اما خیلی طبیعی بنظر نمی رسند . منوی دوربین در این مدل دستخوش چندین تغییر گرافیکی شده است و کمی سریعتر کار میکند . نوکیا N73 در حالت افقی مانند یک دوربین دیجیتال استاندارد عکس می گیرد . پوشش دوربین با طراحی کلی تلفن متناسب است و قسمت پایین آن دارای 10 نقطه برآمده است که کار آنها متوقف کردن انگشت کاربر در زمان برداشتن پوشش است . جابجایی پوشش بخوبی انجام می گیرد و دو فنر به این کار کمک میکنند . با برداشتن پوشش ، دوربین فعال می شود و با بستن آن هم خاموش می گردد .متاسفانه پوشش دوربین بعد از چند روز استفاده شل می شود . با برداشتن پوشش محافظ دوربین ، کلیدهای کناری کنترل روشن می شوند و این نور در جهت برداشتن پوشش محافظ ایجاد می شود .

دکمه های کناری برای کنترل دوربین

ابتدا دکمه ولوم روشن می شود که در اینجا برای زوم بکار می رود و بدنبال آن هم دکمه گالری و پخش دوربین روشن می شود . این کلید ها متناسب با جهت بستن پوشش نیز غیر فعال می شوند . زمانی که با تلفن کار نمی کنید باید پوشش لنز را باز نگه دارید تا دوربین به حالت Save سوئیچ شود و در اینصورت سه کلید کنترل غیر فعال می شوند و حتی اگر آنها را بطور مرتب فشار دهید نیز فعال نمی شوند . برای برگشتن نرمال باید دوربین را Restart کنید . با برداشتن پوشش کشویی دوربین ، لنز  Tessar با مارک معروف Carl Ziess با کانون اتوماتیک و یک دیافراگم مکانیکی نمایان می شود . لنز با یک دیود فلاش همراه است و دارای ویژگی کاهش قرمزی چشم در عکس ها می باشد .

لنز Tessar با مارک معروف Carl Ziess  

در زمان گرفتن عکس در بالای گوشه چپ صفحه نمایش ، نماد حالت فعال برای عکس یا فیلم و در پایین گوشه چپ ، تعداد عکس هایی که در وضوح انتخابی فعلی ایجاد نشده اند و اندازه آنها نشان داده می شود.

منوی اصلی دوربین انتخاب اندازه عکس
 کلید Context راست دوربین را می بندد و کلید Context چپ شما را به تنظیمات پیش فرض بر می گرداند که در آنجا می توانید عکس های خود را در آلبوم ذخیره کنید . طراحی توضیحات آیکن ها بسیار جالب است و ظاهر آیکن ها مطابق با آیتم های انتخاب شده تغییر میکند و بنابراین نیازی نیست که مرتب برای چک کردن میزان نوردهی یا تنظیم رنگ فعلی وارد منوی آیکن ها شوید . اگر نوار آیکن را پنهان کنید هر بار با حرکت دادن جویستیک ، ظاهر شده و بار دیگر در گوشه راست صفحه نمایش پنهان می شود . در صورت استفاده از زوم ، یک شاخص عمودی برای زوم جایگزین آیکن های مذکور می شود . نوکیا N73 دارای زوم دیجیتال ٢٠ x است .

تنظیم میزان نور تعادل رنگ سفید

شما می توانید این میزان این زوم را برای همیشه غیر فعال کنید و در وضوح کامل فقط با زوم ١٦ x کار نمایید .
دوربین نوکیا N73 در وضوح ٣٥٢ x ٢٨٨ پیکسل فیلمبرداری هم میکند که آنها را در فرمت MP4 ذخیره می نماید. مدت زمان فیلمبرداری محدود به حافظه آزاد موجود در تلفن است . کاربرد زوم در فیلمبرداری در واقع بی فایده است و میتوان صدا را فعال و یا غیر فعال کرد . منوی دوربین دارای حالت عکاسی ، فیلمبرداری ، فلاش ، زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس ، تعادل رنگ سفید ، تنظیم میزان نور است .

حالت های عکسبرداری حالت فلش زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس

سایر امکانات :

مرورگر موجود در نوکیا N73 بخوبی کار میکند و صفحات را بطور درست و سریع نشان میدهد ، قرار دادن تصویر را میتوان غیر فعال کرد . مکان نما از طریق کلید حرکتی کنترل می شود . کنترل در این مدل شبیه گوشی های Communicator است ( گوشی هایی که صفحه کلید بزرگی دارند ) که در آن برای کلیک روی آیتم باید از مکان نما استفاده کنید ، برای مرور در صفحه باید مکان نما را بطرف حاشیه ها حرکت دهید و اگر مرور کردن ادامه پیدا کند یک نقشه کوچک ایجاد می شود که وضعیت شما را در صفحه نشان میدهد . متاسفانه ، تصویر مرورگر در حالت افقی نشان داده نمی شود . با اینکه خود مرورگر دارای گزینه تصاویر افقی است اما نوکیا N73 از تصاویر افقی پشتیبانی نمی کند .

نرم افزارهای Organizer حتی در گوشی های قدیمی سیمبین نیز بسیار خوب است . مبنای آنها تقویم است که در حالت Stand by فعال نیز نشان داده می شود . تقویم دارای تصویر روز ، هفته و ماه است .
 

تصویر ماه تصویر هفته تصویر روز

یادداشت های To do نیز قسمتی از تقویم هستند . یادداشت ها را میتوان بر اساس سررسید یا اولویت مرتب کرد . این گوشی تکرار آلارم و کرونومتر ندارد.
 

آلارم تکرار ندارد

یکی از برنامه های از پیش نصب شده در این تلفن Quick Office  است ، مرورگری که برای خواندن فرمت های Office تعیین شده است . Quick Word فایل های متنی DOC را باز میکنید و Quick Sheet جدول ها را در Excel میخواند . Quick point نیز فایل های power point را نشان میدهد .
پورت مادون قرمز هم در تلفن وجود دارد . تمامی گوشی های نوکیا با استفاده از نرم افزار PC Suite با PC ارتباط برقرار میکنند که بخشی از CD عرضه شده همراه تلفن است . نسخه پیشرفته آن را مستقیماً میتوان از وب سایت نوکیا دانلود کرد .

تنظیمات بلوتوث

آمار سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :