تبلیغات
نَفَس

! به سایت ما خوش آمدید

امیدواریم از لحظاتی که با ما هستید لذت ببرید. لطفا با نقطه نظرات خود در بهبود کیفیت سایت ما را یاری نمایید.
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0
پی سی تمپ

بررسی نوکیا N73(قسمت سوم)

نظرات()   نویسنده: محسن موسوی

تماس و دفترچه تلفن :

نوکیا N73 از چهار باند GSM و شبکه های نسل سوم پشتیانی میکند که به موجب آن ، دوربین ثانویه موجود در بالای صفحه نمایش ، تماس های تصویری را آسانتر میکند و ارتباط با UMTS نیز از منو توسط کاربر تنظیم می شود . کیفیت صوتی N73 نسبتا استاندارد است و نویز کمی دارد . بلندگوی هندس فری کیفیت خوبی ندارد . تماس های دریافتی می توانند بی صدا باشند و در طول مکالمه همچنین می توانید میکروفن را غیر فعال کنید مکالمه را ضبط نمایید . متاسفانه مدت زمان ضبط محدود به یک دقیق است . تماس های ارسالی ، دریافتی و ناموفق در پوشه های جداگانه Log ذخیره می شوند . هر ثبت تماس شامل زمان و تاریخ است . تماس های ارسالی یا دریافتی از یک شماره تلفن فقط یک بار بهمراه تاریخ و زمان آخرین تماس نشان داده می شود . مستقیما از Log می توانید بگیرید ، SMS بنویسید و شماره را در دفترچه تلفن ذخیره کنید . بعلاوه Log میتواند مدت زمان تماس های ایجاد شده و داده انتقال یافته را ثبت کند . این عملکرد از منوی اصلی فعال می شود و با فشار دادن کلید سبز در حالت Stand by نمی توان به آن دسترسی پیدا کرد . منوی اصلی نیز دسترسی به یک Log را فراهم میکند که اطلاعاتی در مورد تمامی فرآیند های صورت گرفته در تلفن را نگهداری میکنید . این Log می تواند بر اساس نوع ارتباط و شماره انتخاب شده ، فیلتر شود .
 

دفترچه تلفن نسبت به مدل های قبلی تغییری نکرده است و تمامی از حافظه مشترک استفاده میکنند و بنابراین دفترچه تلفن می تواند دارای تعداد بی شماری شماره تلفن و اسم تماس باشد . هر مخاطب علاوه بر اسم کوچک و اسم فامیل می تواند دارای موارد مانند کمپانی ، وضعیت ، اسم مستعار ، شماره تلفن ثابت ، شماره مکالمه تصویری ، شماره های اینترنتی ، فاکس ، پیجر ، آدرس های push to Talk ، Email ، وب سایت، یادداشت ، آدرس خیابان و تاریخ تولد باشد . دسترسی به دفترچه تلفن توسط کاربر قابل تنظیم است و آیکن آن مطابق معمول در صفحه نمایش Stand by فعال در ردیف اول قرار دارد اما همچنین میتوان آن را برای یکی از کلیدهای Context یا کلید Multimedia تعیین کرد .نوکیا N73 هر صدایی را تشخیص میدهد ، هرگاه کلید مربوطه را فشار بدهید و نام شخص را تلفظ کنید تلفن تصویر او را نشان میدهد ، نام شخص را با صدای مکانیکی می خواند و شماره پیش فرض تعیین برای او را شماره گیری میکند . شماره های جداگانه در دفترچه تلفن را میتوان با یک کلید میانبر نشان داد . هر اسم دفترچه تلفن می تواند با یک تصویر و زنگ شخصی همراه باشد که یک بار دفترچه تلفن و یک بار بصورت یک آیکن کوچک در زمان برقراری نشان داده می شود . تماس ها را نیز میتوان بصورت گروه مرتب کرد که به فیلتر کردن آنها در پروفایل های زنگ کمک میکند . برای هر گروه میتوان یک زنگ جداگانه تعیین کرد .......
ادامه در صفحه بعد

زمینه های مختلفی را می توان به هر مخاطب پیوست کرد مخاطب همراه با عکس

نوکیا N73 دارای پنج پروفایل استاندارد است و بعلاوه یک پروفایل دیگر هم برای کار در حالت Offline وجود دارد. شما می توانید در هر پروفایل یک زنگ خاص برای تماس ، برای مکالمه تصویری ، پیام و Email تعیین کنید. میزان ولوم ، ویبره و صداهای صفحه کلید نیز در اینجا تعیین می شود . در زمان فعال بودن فیلتر فقط تماس های گروههای انتخابی با زنگ دریافت می شوند . در پروفایل ها ویژگی جدیدی وجود دارد که بعد از دریافت تماس و نخستین زنگ ، N73 با صدای مکانیکی مخصوص ، نام مخاطب را تلفظ میکند ، این ویژگی مفید است اما مخاطب باید در دفترچه تلفن وجود داشته باشد . نوکیا N73 از تمامی فرمت های زنگ موجود پشتیبانی میکند . ویبره تلفن خیلی قوی نیست اما کافی است .
 

انتخاب پروفایل تنظیم پروفایل انتخابی

نوکیا N73 از عهده مکالمه تصویری نیز برمی آید . زمانی که شماره مورد نظر انتخاب شد ، از منوی Context گزینه مکالمه تصویری را انتخاب کنید . تصویر شما در یک قسمت کوچک از صفحه نمایش ظاهر می شود در حالی که بقیه قسمت های صفحه نمایش با تصویر مخاطب اشغال شده است . شما می توانید در عوض تصویر زنده خود یک تصویر ثابت به طرف مقابل نشان بدهید .

پیام :

کاربرد SMS در نوکیا N73 در مقایسه با مدل های قبلی تفاوتی ندارد و وضوح بیشتر بکار گرفته شده در تلفن موجب نشده است که خطوط بیشتری با هم نشان داده شوند ، بلکه فقط تعداد حروف بیشتری در یک خط جا می گیرد . خوانایی فونت در حد مطلوب است . N73 به فرهنگ لغت T9 مجهز است . پیام های ارسالی در پوشه " Sent " ذخیره می شوند . تعداد پیام های ارسالی و دریافتی ذخیره شده توسط تلفن به حافظه آزاد موجود بستگی دارد . از MMS هم پشتیبانی می شود . ویرایشگر MMS ساده است و بخوبی مرتب شده است . MMS علاوه بر متن می تواند شامل یک تصویر ، صدا یا فیلم باشد .

پوشه پیام ایجاد SMS گزینه هایی برای MMS ایجاد MMS

برای ایجاد یک Box شخصی Email باید مندرجات آن را از سرور مربوطه دانلود کنید . صفحه نمایش N73 حداکثر چهار پیام را با هم نشان میدهد . Email موجود در فرمت HTML بخوبی مشاهده می شود . ویرایشگر Email از pop3 و IMAP4 پشتیبانی میکند . پیوست ها بدنبال آن دانلود شده و مشاهده می شوند . 
 

حساب Email پیش نمایش متن پیوست کردن

موسیقی و رادیو :

فایل های موسیقی را می توان با هم مشاهده کرد یا آنها را بر اساس خواننده ، آلبوم و یا آهنگساز گروهبندی نمود . میزان ولوم بقدر کافی بلند است . در هر صورت باید از یک جفت Earphone استفاده کنید و یک آداپتور برای سوکت استاندارد 3.5 تهیه نمایید . پخش موسیقی بصورت Minimize نیز در می آید . عناوین تراک های در حال اجرا روی صفحه نمایش ظاهر می شود . مستقیماً از صفحه نمایش میتوان ولوم را تنظیم کرد . تماس های دریافتی موجب وقفه در پخش موسیقی می شوند و بعد از پایان تماس ، موسیقی از همان جایی که قطع شده بود ادامه پیدا میکند .
 

عملکردهای نرم افزار موسیقی انتخاب گروه به روز آوردن آرشیو موسیقی

صدای زنگ در Earphone شنیده می شود . Earphone بعنوان هندس فری هم بکار می رود و کنترل از راه دور موجود روی کابل آن دارای یک میکروفن و گیره است که به اتصال کابل به لباس کاربر کمک میکند ، کلید ولوم و دکمه ای برای پذیرش یا رد تماس نیز وجود دارد ( با فشار طولانی این دکمه ، شماره گیری صوتی فعال می شود ) .

رادیوی موجود در نوکیا N73 یک Visual Radio است . فرکانس های FM را میتوان بطور دستی تایپ کرد و آنها را بر اساس شدت سیگنال جستجو نمود . فرکانس ها همچنین بتدریج با جستجوی کل محدوده فرکانس ،تنظیم می شوند . RDS وجود ندارد که در نتیجه باید اسامی ایستگاههای مورد نظر خود را بطور دستی تایپ کنید حداکثر 20 ایستگاه. پخش بصورت استریو فونیک است اما در صورت ضعیف شدن شدت سیگنال ، میتوان آن را به مونوفونیک تبدیل کرد . به یاد داشته باشید که رادیو فقط در صورت وصل کردن Earphone به pop-port کار میکند زیرا کابل آنها بعنوان آنتن بکار میرود . نوکیا N73 فایل های ویدئویی تبدیل شده در فرمت 3GP و MP4 را نیز در حالت تمام صفحه نشان میدهد و برای جستجوی تراک ها باید از جویستیک استفاده کنید .
 

Earphone  و کنترل از راه دور
Stats Maker       

آمار سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :