تبلیغات
نَفَس

! به سایت ما خوش آمدید

امیدواریم از لحظاتی که با ما هستید لذت ببرید. لطفا با نقطه نظرات خود در بهبود کیفیت سایت ما را یاری نمایید.
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0
پی سی تمپ

بررسی نوکیاN73(قسمت دوم)

نظرات()   نویسنده: محسن موسوی

صفحه کلید :

بجز سه دکمه ای که در کنار تلفن قرار دارد ، تمامی کلیدهای دیگر زیر صفحه نمایش مشاهده می شود . تلفن دارای یک جویستیک است که ابزار حرکتی اصلی برای مرور در منو محسوب می شود . متاسفانه جویستیک لغزنده است . کلیدهای Context و Earphone که برای کنترل مکالمه در زیر آنها قرار دارند از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشند . کلیدهای Context کمی متفاوت هستند و فلزی بنظر میرسند .


صفحه کلید دارای یک قاب پلاستیکی براق است . کلیدی برای دسترسی سریع به منو ، کلید مداد ، C و کلید جدیدی به نام " Multimedia " در آن وجود دارد که در تمامی مدل های سری 60 پیدا می شود . با فشار دادن و نگهداشتن این کلید ، نرم افزار از پیش نصب شده باز می شود ، همچنین می توانید آن را بطور کوتاه فشار دهید و از کلید چهار جهتی برای اجرای یکی از چهار نرم افزار تعیین شده برای هر جهت آن استفاده نمایید . استفاده از چهار کلید موجود در نوار براق خیلی راحت است .
قسمت عددی صفحه کلید چندان مناسب نیست زیرا مواد پلاستیکی بکار گرفته شده برای آن مرغوب نمی باشد . نور زمینه صفحه کلید در حد مطلوب است . کلید های سبز و قرمز رنگ خاص خود را دارند و قسمت جوایستیک هم روشن می شود . بقیه کلیدها به رنگ آبی هستند .

نور زمینه صفحه کلید
ادامه در صفحه بعد

صفحه نمایش :

صفحه نمایش مدل N73 دارای ابعاد  ٣٧ x ٤٩ میلی متر است و بصورت یک صفحه نمایش بزرگ و مناسب بنظر میرسد . وضوح صفحه نمایش  ٢٤٠ x ٣٢٠ پیکسل است . خوانایی صفحه نمایش زیر نور مستقیم خورشید کم می شود . آرم سازنده و نام مدل در بالای صفحه نمایش قرار دارد .

زدیک Earphone که دارای یک پوشش نقره ای کوچک است ، حسگری وجود دارد که شدت نور اطراف را تشخیص میدهد و متناسب با آن ، نور زمینه صفحه کلید را فعال میکند . نزدیک آن یک دیود جدید وجود دارد که شبیه دیود بکار گرفته شده در مدل نوکیا N80 است .

بلندگو ، حسگر نور ، دیود و دوربین کوچک VGA

مدت زمانی که  صفحه نمایش روشن می ماند ( از 5 پیش ثانیه تا یک دقیقه ) و همچنین وقفه زمانی که محافظ صفحه نمایش فعال می شود ، توسط کاربر قابل تنظیم است . محافظ صفحه نمایش ، نوار ساعت و تاریخ ، تماس های ناموفق و پیام های دریافتی را نشان میدهد . محافظ صفحه نمایش را میتوان تنظیم کرد تا از 1 تا 30 دقیقه فعال بماند . بعلاوه می توانید حالت ذخیره باتری را فعال کنید که در آن صفحه نمایش کاملا خاموش می شود و تنها شاخص فعال بودن تلفن دیود کوچکی است که به رنگ آبی روشن می شود . دیود در وقفه های غیر قابل تغییر چشمک میزند که آن را صرفا به یک مورد تزئینی تبدیل میکند .

ساختار منو :

منوی اصلی را میتوان به صورت یک ماتریس ٣ x ٤ از 12 آیکن یا بصورت یک لیست استاندارد از آیتم ها مشاهده کرد . منو چرخه ای است و در عوض اینکه در یکی از گوشه های صفحه نمایش متوقف شود ، می چرخد . بعضی آیکن های N73 بطریق متفاوت از منوی N80 مرتب شده اند .

منوی اصلی به صورت ماتریس و لیست

برنامه هایی که جدیدا نصب شده اند مستقیماً در قسمت هایی به نام " Applications " ذخیره می شوند . هر آیکن را میتوان به جای دیگری انتقال داد یا آن را دوباره نامگذاری کرد .

پوشه Applications

صفحه نمایش اصلی دارای صفحه نمایش Stand by فعال است که در آن 6 نرم افزار انتخابی فورا توسط کاربر اجرا می شود . زیر آیکن های تمامی رویداد های روز مشاهده می شود که شامل رویدادهای آتی و کارهای انجام نشده است . تقویم و Task Manger می تواند با یک کلیک اجرا شود . زمانی که موسیقی اجرا می شود یا رادیو روشن است . نام فایل در حال اجرا روی صفحه نمایش اصلی نیز نشان داده می شود .

کار با صفحه نمایش Stand by فعال نیازمند استفاده از جویستیک است اما چهار جهت آن را نمی توان برای عملکرد های دیگر تعیین کرد . این فقط با استفاده از کلید مخصوص Multimedia که بالای کلید کنسل است ، امکانپذیر می باشد .

منوی Multimedia و تنظیمات آن

آمار سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :