تبلیغات
نَفَس

! به سایت ما خوش آمدید

امیدواریم از لحظاتی که با ما هستید لذت ببرید. لطفا با نقطه نظرات خود در بهبود کیفیت سایت ما را یاری نمایید.
صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0
پی سی تمپ

كاربردهای راه اندازی مجدد یا (Restart )

نظرات()   نویسنده: محسن موسوی
نفس
-1 در مواردیكه یك نرم افزار جدید در كامپیوتر نصب می كنید و برای هماهنگ شدن برنامه با محیط ویندوز نیاز است كه یك بار PC خود را Restart كنید . شاید راه اندازی مجدد كامپیوتر از مراحل نصب یك نرم افزار باشد و در مواقع دیگر این امر بنا به دلیلی كه قید شد به دلخواه كاربر انجام شود .

2- در هنگامیكه به دلیل بالا بودن حجم یك برنامه یا اجرای همزمان چند برنامه یا مواردی از این دست كه موجب عدم اعمال حركت یا دستور توسط ماوس و به نوعی دیگر قفل كردن سیستم می شود نیاز است كه PC مجددا راه اندازی شود كه این عمل در اغلب اوقات جوابگوی ناهنجاریهای پیش آمده خواهد بود .

Stand by:
گزینه ی دیگری كه در پنجره ی Turn off computer وجود دارد Stand by است . با انتخاب این گزینه مانیتور و هارد دیسك خاموش شده ولی با حركت ماوس و یا فشردن هر كلید از صفحه ی كیبورد ، سیستم مجددا فعال می شود .

Hibernate:
ممكن است گزینه ی دیگری را تحت عنوان Hibernate در پنجره ی Turn off computer مشاهده كنید . در كامپیوترهای Laptop این گزینه هم از طریق دكمه است و هم با بستن سرپوش Laptop فعال می شود و در كامپیوترهای معمولی در هنگام مشاهده ی پنجره ی Turn off computer و در صورت عدم وجود این گزینه به صورت پیش فرض با فشردن كلید Shift از صفحه كلید گزینه ی Stand by تبدیل به Hibernate خواهد شد . اما كاربرد این عبارت به این صورت است كه یك ذخیره سازی از كلیه ی جزئیات و تنظیمات كنونی ویندوز تهیه كرده و با راه اندازی مجدد وضعیت به زمان قبل از Hibernate باز خواهد گشت .

نكته : قبل از تنظیم سیستم خود در حالت Stand by از ذخیره شدن كلیه ی فعالیتهای خود در سیستم مطمئن شوید چرا كه در صورت قطع برق تمام تغییرات اعمال شده ی آخرین ذخیره سازی از بین رفته و از طرف دیگر هنگام اتصال شما به شبكه نمی توان احتمال عدم استفاده از این گزینه را كتمان كرد .

آمار سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :